Järgides TED-i tunnuslauset – „Ideed, mis väärivad jagamist“ – on TED algatanud programmi nimega TEDx. TEDx on kohalik, iseseisvalt korraldatud üritus, mis võimaldab kokkutulnud inimestel jagada TED-konverentsi sarnast kogemust.

TEDx-üritus hõlmab ühtaegu TED-i kõnesid video vahendusel ja sõnavõtte elavas esituses, et tekitada süvitsiminevat diskussiooni ja suhtlust väiksemas grupis. Need kohalikud ja iseseisvalt organiseeritud üritused kannavad tunnusmärki TEDx, kus x = iseseisvalt korraldatud TED-üritus. TEDxTallinna põhiüritus toimub kord aastas. See on TED konverentsi laadne üritus, kus TEDx-i kõne vormis jagavad ideid paljude eri valdkondade tegijad. Nende seas on teadlasi ja kunstnikke, mõtlejaid ja muusikuid, on tuntud inimesi ja tundmatuid, kohalikke ja välismaiseid. Kokku saab üks kaleidoskoop erinevatest ideedest, mis inspireerib ka kuulajat oma ideid teoks tegema.

TEDxTallinnSalon on TEDxTallinna kokkupakitum variant. Hellitavalt võime kasutada sõnapaari "väike vend" - Salonil on esinejaid kuni kaheksa ning tegemist on tavaliselt poole päeva üritusega. "Suur vend" aga kestab üldjuhul terve päeva ning esinejaid on umbes 15 või rohkemgi. Seetõttu on Salonil ka tavaliselt kitsam teema - toimunud on näiteks hariduse ja vaimse tervise TEDxTallinnSalon mõttepäevad. Kõik TEDxTallinnSaloni kõned on samuti kõnede sekka üles laetud - uudista rõõmuga!

Kui TED otsustas 2009. aastal luua TEDx-i formaadi, võttis ka üks särav ja entusiastlik seltskond Tallinnas asja sabast kinni ja juba novembris 2009 toimus esimene TEDxTallinn. Tegijate hulka kuulusid toona Jannus Jaska, Kadri Ugand, Triin Sinissaar, Elina Kivinukk, Henri Laupmaa, Tanel Kärp, René Lasseron, Hando Sinisalu, Mae Kivilo ja Maria Lee Liivak. Edasi kuni aastani 2015 toimus TEDxTallinn igal kevadel, eestvedajateks Jannus Jaska ja alates 2011. aastast Oliver Kadak. Pärast paariaastast vaheaega võtsid 2020. ja 2021. aastal korraldamise üle Annika Tallinn ja Elo Kiivet. Tänasteks TEDxTallinna eestvedajateks on Miina Saak, Liisa Maide ja Signe Kadak ning tiimiga on seotud mitmeid uusi ja vanu liikmeid erinevatelt elualadelt.

TEDxTallinna tiimiliikmed on aidanud kaasa ka mitme väiksema TEDx ürituse korraldamisel: TEDxTallinnWomen, TEDxLoodusele, TEDxToompea, TEDxTallinnaVangla ja TEDxYouth@Tallinn. On toimunud ka terve rida TED-i ühisvaatamisi. Lisaks oleme viimastel aastatel katsetanud ka ühele teemale keskenduvate salongiüritustega. 

Aastate jooksul on inimesed vahetunud, kuid TEDxTallinna väärtused ja eesmärgid on jäänud samaks: me usume, et ideedel on võime mõjutada tegelikkust ning püüame pakkuda platvormi maailma paremaks muutvatele ideedele.

TEDxTallinn on osa maailma ühest mõjukamast kodanikualgatusest, mis kohalike huviliste eestvedamisel teeb võimalikuks heade ideede levitamise rahvusvaheliselt tuntud TED-konverentside eeskujul. 

TEDxTallinn on kohalik, iseseisvalt TED-i litsentsi alusel korraldatud üritus, mis võimaldab kokkutulnud inimestel jagada TED-konverentsi sarnast kogemust.

TED on konverentside sari, mis alates 1984. aastast toob kokku oma ala väljapaistvamaid tegijaid kõigist inimkonda edasiviivatest valdkondadest, kes jagavad oma ideid TED-i kõnede vormis. Järgides TED-i tunnuslauset “Ideed, mis väärivad jagamist” on TED algatanud programmi nimega TEDx, kus x = iseseisvalt korraldatud TED-sündmus.

TEDx üritus sisaldab nii TED-i kõnesid video vahendusel kui kõnesid elavas esitluses. Eesmärk on tekitada süvitsiminevat mõttevahetust ja julgustada suhtlust ka väiksemates gruppides.

Kasutame küpsiseid, et pakkuda Teile parimat kogemust. Kui jätkate selle veebisaidi kasutamist, nõustute meie küpsiste tingimustega.