TEDxTallinn 2021

Kaisa Kattai

Kaisa Kattai

Kaisa Kattai on noor tantsukunstnik ning leiab, et kunstis, tantsus ja elus kehitvad samad reeglid, samad printsiibid ja võimalused.

Oopus

Oopus

Bänd OOPUS seab enda ja tänapäevase pärimusmuusika vahele võrdusmärgi. Oopus avab uksi nii pärimusmuusika kui ka elektroonilise tantsumuusika poole samaaegselt ning soovib pakkuda valguse, visuaalide ja installatsiooni kogemusi korraga kõikidele meeltele.

Merit Valdsalu

Merit Valdsalu

Merit Valdsalu idufirma Single.Earth tahab muuta looduse likviidseks varaklassiks ning viia jätkusuutliku metsanduse ning maakorralduse uuele tasemele. Lisaks usub Merit, et jutuvestmisel on ilmatu suur mõju.

Senat

Senat

Senati eesmärk on sillutada oma muusikaga teed tarkade mõtete ja nende inimeste vahel, kes pikka loengut ja süvenemist enam ette ei oska võtta, aga kellel neist mõtteist ometi tulu võiks tõusta. Senatisse kuuluvad Matis Leima, Laurits Leima, Martin-Eero Kõressaar, Kaarel Raidam.

Sirli Ratasepp

Sirli Ratasepp

Varasemalt tavakaubanduses tegutsenud Sirli Ratasepa tänane eesmärk on vähendada moetööstuse jalajälge me planeedile. Tema jalatsibränd Kira loob kingi ja saapaid taaskasutatavatest materjalidest nagu vanad autorehvid ning plastikpudelid. Lähtutakse ideest “Kõnni jälgi jätmata”, mis tähendab muuhulgas seda, et kantud jalanõud võetakse tagasi ning need, mida saab parandada, saadetakse heategevusse.

Karl Martin Sinijärv

Karl Martin Sinijärv

Kirjanik ja Eesti Rahvusraamatukogu kultuurinõunik. Ta on avaldanud tosin luuleraamatut ja hulga eripalgelisi ühisteoseid koos sõpradega, töötanud telesaadete juhina ja kõrtsukriitikuna, ja reklaami-inimesena. Oli aastatel 2007 kuni 2016 Eesti Kirjanike Liidu esimees.

Peeter Pihel

Peeter Pihel

Peeter Pihel on tippkokk ning kirglikult säästliku kokandusse usku. Hetkel juhib ta Fotografiska restorani ja kohvikut, mis põhinevad kaovabale (ing k zero-waste) gastronoomiale. Peetri pidevad enesetäiendused välisriikide tipprestoranides on õpetanud teda nautima piirangute tingimustes toimetamist, sest see annab võimaluse vanu asju teistmoodi teha ning uusi maitseid luua. Peetri kreedo on: “Leia oma nišš ning saa selles maailma parimaks!”

Grete Arro

Grete Arro

Grete Arro (PhD) on hariduspsühholoog, keda huvitab niihästi õppimise keerukus kui keerukuse õppimine. Kuidas toetada igas olukorras – nii klassikalises õpiolukorras kui ka juhuslikus suhtlussituatsioonis või kommunikatsiooniprotsessis – inimeste motivatsiooni uut teadmist oma olemasolevasse teadmiste süsteemi integreerida? Grete Arro töötab Tallinna Ülikoolis teaduri ja õppejõuna ning aitab vajadusel ka teistel institutsioonidel koos tõhusamast õppimisest mõtelda.

Matilda Mägi

Matilda Mägi

“Mis on õnnelikkus?” Nii küsis Matilda Mägi oma uurimistöös, mille eest sai 2021.a õpilaste teadustööde konkursil II riikliku preemia. Oxfordi suvekursusel eksperimentaalpsühholoogiat õppinud M. Härma Gümnaasiumi õpilane Matilda soovib, et me kõik oskaksime end pisut õnnelikumaks teha.

  • 1
  • 2