Juhan Aru Juhuslikkuse struktuurid

Juhan Aru on noor Eesti matemaatik, kes on üks ootamatult ülimenukaks osutunud „Matemaatika õhtuõpiku“ autoritest. Raamat kogus suure toetuse Hooandja keskkonnas ning selle esimene trükk müüdi läbi välgukiirusel.

Ehkki Juhan sai keskkooli lõputunnistuse Tartu Hugo Treffneri gümnaasiumist, on kõrghariduse otsingud ja teaduslik uudishimu viinud teda õppima juba nii Saksamaale, Suurbritanniasse kui Prantsusmaale. Cambridge’i mainekas Trinity College’is omandas Juhan matemaatikas magistrikraadi ning jätkas seejärel magistriõpinguid Pariisis eluteaduste erialal (advanced life sciences). Nüüdseks on temast saanud Lyoni ülikooli matemaatikadoktorant.

Matemaatika populariseerimine ning selle sidumine „päris“-eluga on Juhani jaoks olnud loomulik viis oma huvide jagamiseks: ta on tegelenud õpilaste matemaatikaolümpiaadiks ettevalmistamisega Treffneri gümnaasiumis ja Tartu Ülikooli Teaduskoolis, tõlkinud matemaatika-alaseid tekste ajakirjale Akadeemia ja pälvinud parima matemaatikast kõneleja tiitli Eesti Matemaatika Päevadel.