Meist

Kevadel 2009 said kokku mõned andekad ja särasilmsed inimesed, kes otsustasid korraldada esimese TEDx formaadis ürituse Eestis. Tegijate hulka kuulusid Jannus Jaska, Kadri Ugand, Triin Sinissaar, Elina Kivinukk, Henri Laupmaa, Tanel Kärp, René Lasseron, Hando Sinisalu, Mae Kivilo ja Maria Lee Liivak, kelle inspireeriva töö tulemusel sündis novembris 2009 inspiratsioonikonverents TEDxTallinn. Sellest alates on korraldatud kokku seitse suuremat üritust ja hulk väiksemaid. TEDxTallinna meeskond on kaasa aidanud ka TEDxLooduse ja TEDxToompea elluviimisele. Aastate jooksul on TEDxTallinn kasvanud, muutunud ja arenenud palju, inimesed on läinud, tulnud ja jäänud, kuid põhiidee ja vaim on jäänud samaks.

TEDxTallinn on osa maailma ühest mõjukamast kodanikualgatusest, mis kohalike huviliste eestvedamisel teeb võimalikuks heade ideede levitamise rahvusvaheliselt tuntud TED-konverentside eeskujul. TEDxTallinna meeskonnas on täna ligi 10 aktiivset inimest väga erinevatest elualadest.

Pikemalt iga ürituse kohta on võimalik lugeda siit.

 

TEDxTallinn 2010 korraldajad (pilt: Kaarel Mikkin)

 

TEDxTallinn on kohalik, iseseisvalt korraldatud üritus, mis võimaldab kokkutulnud inimestel jagada TED-konverentsi sarnast kogemust.

TED (ted.com) on konverentside sari, mis alates 1984. aastast toob kokku oma ala väljapaistvamaid tegijaid kõigist inimkonda edasiviivatest valdkondadest. Igal esinejal on aeg 18 minutit, et esitada oma “elu kõne”.

Järgides TED-i tunnuslauset “Ideed, mis väärivad jagamist” on TED algatanud programmi nimega TEDx, kus x = iseseisvalt korraldatud TED-sündmus.

TEDx üritus sisaldab nii TED-i kõnesid video vahendusel kui kõnesid elavas esitluses. Eesmärk on tekitada süvitsiminevat mõttevahetust ja julgustada suhtlust ka väiksemates gruppides.

 

TEDxTallinn 2013 korraldajad