TEDxTallinn 2020: Käänaku taga

Kuupäev: L 26. september 2020 kell 10:00 – 20:00
Koht: Proto avastustehase Nobeli saal · Peetri 10, 10415 Tallinn, Eesti

Meil on rõõm teatada, et üle mitme aasta toimub taas TEDxTallinn. Seekordne sündmus leiab aset 26. septembril uues ja põnevas asukohas, Proto avastustehases Noblessneri sadamas.

TEDxTallinn 2020 teema on “Käänaku taga”. Inimestele üldjuhul meeldivad sünnist saati kõiksugu käänakud-kurvid-põiked-metsavaheteed kõige selle põnevuse, uudsuse, avastamisrõõmu ja vallutamiskire pärast, mida neil kogeme. Kuid miskipärast see kirg kaob… Igapäevases elus ja tulevikule mõeldes teadmatus ja pime kurv hoopis takistab mõistusepärast otsustamist ja tekitab tegutsemist halvavat kõhedust, hirmu ja minnalaskmistunnet. Me jätame end passiivselt juhuste hoolde, ohjamata olukorda, arvestamata ohumärke, kainet mõistust ja asjatundjate suuniseid. Loodame hoopis, et järgmise kurvi taga on ootamas hingetõmbeaeg, aga ets kae – ei olegi.

26. septembril jalutame mõtiskledes koos läbi ühiskonna, muusika, tehnoloogia, vaatame maailmas toimuvale disaineri pilguga. Kas järgmise käänaku taga peidab end järgmine keskkonnakatastroof? Kas õnnestub mööda põigata ja avastada hoopis uusi lahendusi kosmoloogiast? Võtame hetke ja vaatame endasse ja küsime: “Kuhu siis edasi?”. Äkki viib nii mõnigi tee – mis siis, et käänuline – ammu oodatud lahenduseni? Lavale on oodata terve plejaad põnevaid kõnelejaid, keda hakkame tutvustama suve teises pooles.

Hoiame silma peal maailmas toimuval ning seetõttu paneme piletid müüki osade kaupa. Vaatame sügise lähenedes numbrid üle kui on selgem, mitu inimest me saali tohime lubada. Müügil on piiratud koguses varajase pardaleastuja ning noortepileteid (kuni 26 a.) ning lisaks on meil tavapärased täispiletid ja toetajapiletid, kui soovid meie tegemistele tugevama õla alla panna. Piletid on müügil Fienta keskkonnas. Piletid toimivad check-in süsteemi alusel nagu lennupileteid ostes  – pileti ostmisel saad ostukinnituse, kuid osalemise kinnitad sügisel enne üritust. Kui mingil põhjusel peame sündmuse ära jätma, tagastame ostusumma.

Ootame teid pardale, meie lend stardib 26. septembril Noblessnerist!